Účesy

49 svatebních účesů s květinami

blank

Květiny ve vlasech jsou ideální pro jarní a letní svatby. Nejlepší vlasový doplněk pro jarní nebo letní nevěstu? Květiny! Svatební účesy s čerstvým (nebo umělým) květem jsou naprosto univerzální.

Květiny do vlasů pro klasický i bohémský styl

Pro klasický styl zkuste zastrčit jednu květinu do drdolu nebo do začátku copu. Dámy, které chtějí mít během svého velkého dne rozpuštěné vlasy, mohou na pár pramenů připnout sponku se svěžím květem, pro naprosto romantickou atmosféru.

A samozřejmě, bohémské nevěsty by měly vyzkoušet květinovou tiáru, nebo korunku. Můžete se také rozhodnout koordinovat své svatební vlasové doplňky se svými kyticemi.

Jaké květiny do svatebního účesu vybrat?

Zvažte typy květin, které na vlasy stylujete, celé květy růží jsou opravdu těžké, mohou být také vystouplné a kazit estetický dojem a mohla by vás tato ozdoba ještě táhnout. Nejlepší jsou orchideje, kaly, slunečnice, frézie, pivoňky, gerbery, gardénie, gloriosy, apod.

Zkušená floristka umí květiny upravit tak, aby vydržely co nejdéle čerstvé. Určitě na obřad, focení a oběd. Do druhého dne nevydrží žádná. Ale živé květiny ve vlasech se nedají svou krásou a něžností ničím nahradit. Doporučujeme nevěstám, aby si je po uvadnutí z vlasů vyndaly a pokud chtějí mít účes dozdobený, mohou na jejich místo připnout nějakou vlasovou bižuterii.

Za jak dlouho živé květiny ve vlasech uvadnou?

Záleží, jaké teplotě jsou květy během dne vystaveny. Běžná výdrž květů bývá ve 30 stupňových vedrech maximálně půl dne. Mnoho nevěst se v našem průzkumu přiznalo, že kolem 16 hodiny jsou již květiny povadlé. Z tohoto důvodu doporučujeme mít záložní květinovou ozdobu (klidně stejnou) a vyměnit ji v polovině dne. Ideálně těsně před obřadem, aby kondice květin vynikla na fotografiích a videu.

Lze zakoupit speciální sprej na živé květiny (např. Clear Life od firmy Oasis). Pokud se květy do vlasů dopředu nastříhají na požadovanou délku stopky, cca 3-5 cm, na noc položí na chladné místo do vody, aby se napily a před aplikací do účesu se ošetří sprejem proti vysychání, vydrží asi 12 hodin čerstvé. Je to opravdu bomba.

S květinami ve vlasech lze kombinovat i závoj, pokud se pro něj nevěsta rozhodne.