Kytice

Co o sobě říkají svatební kytice?

blank

Různé druhy květin na svatebních kyticích mohou mít různé významy a symboliky v závislosti na kultuře a regionu. Některé z nejčastěji používaných květin a jejich významů jsou následující:

Svatební kytice z růží

Růže jsou často považovány za symbol lásky a romantiky a jsou často používány ve svatebních kyticích. Růže mohou mít různé barvy, které symbolizují různé věci. Červené růže jsou považovány za symbol lásky a náklonnosti a jsou velmi často používány ve svatebních kyticích jako symbol vášně a lásky.

blank

Význam různých barev růží ve svatebních kyticích

 • Bílé růže: Bílé růže jsou považovány za symbol panenství a čistoty a jsou často používány ve svatebních kyticích jako symbol nevinnosti a čistoty.
 • Žluté růže: Žluté růže jsou považovány za symbol přátelství a radosti a jsou často používány v svatebních kyticích jako symbol optimismu a radosti.
 • Oranžové růže: Oranžové růže jsou považovány za symbol energie a vášně a jsou často používány ve svatebních kyticích jako symbol síly a odolnosti.
 • Fialové růže: Fialové růže jsou považovány za symbol tajemna a neznáma a jsou často používány ve svatebních kyticích jako symbol neobvyklého a jedinečného.
 • Modré růže: Modré růže jsou považovány za symbol tajuplnosti a tajemna a jsou často používány ve svatebních kyticích jako symbol neobvyklého a jedinečného.
 • Černé růže: Černé růže jsou považovány za symbol smutku a ztráty a jsou často používány ve svatebních kyticích jako symbol něčeho tajemného nebo tajuplného. Je důležité mít na paměti, že černé růže jsou považovány za symbol smutku a ztráty, takže by měly být použity s opatrností a měly by být vyváženy jinými květinami, aby se zachovala celková pozitivní atmosféra svatby.

Svatební kytice z lilií

Lilie jsou často považovány za symbol čistoty a panenství a jsou často používány ve svatebních kyticích. Bílé lilie jsou nejčastěji používány pro svatby, ale lilie mohou mít i jiné barvy, které symbolizují různé věci – například žluté lilie symbolizují radost a život, a červené lilie symbolizují lásku a náklonnost.

blank

Svatební kytice z orchidejí

Orchideje jsou považovány za symbol luxusu a elegance a jsou často používány ve svatebních kyticích. Orchideje mohou mít různé barvy, ale modré orchideje jsou považovány za symbol štěstí a životní síly. Orchideje mohou mít různé barvy, ale modré orchideje jsou považovány za symbol štěstí a životní síly. Orchideje jsou také považovány za symbol něžnosti a citlivosti a jsou často používány jako způsob, jak vyjádřit lásku a náklonnost k partnerovi.

blank

Svatební kytice z tulipánů

Tulipány jsou považovány za symbol lásky a oddanosti a jsou často používány ve svatebních kyticích pro jejich krásné a nápadné květy. Tulipány mohou mít různé barvy, ale červené tulipány jsou považovány za symbol lásky a náklonnosti. Tulipány jsou také považovány za symbol nového začátku a jsou často používány v svatebních kyticích jako symbol nového života společně s partnerem.

blank

Svatební kytice z gerber

Gerbery jsou považovány za symbol radosti a štěstí a jsou často používány ve svatebních kyticích pro jejich krásné a nápadné květy. Gerbery mohou mít různé barvy, ale červené gerbery jsou považovány za symbol lásky a náklonnosti. Gerbery jsou také považovány za symbol veselosti a radosti a jsou často používány jako způsob, jak přidat něco jasného a životaschopného do svatební kytice. Gerbery jsou také často používány v kombinaci s jinými květinami, jako jsou růže, lilie a orchideje, aby se vytvořila krásná a nápadná svatební kytice.

blank

Svatební kytice z frézií

Frézie jsou považovány za symbol oddanosti a přátelství a jsou často používány ve svatebních kyticích. Frézie mohou mít různé barvy, ale bílé frézie jsou považovány za symbol panenství a čistoty. Frézie jsou také považovány za symbol štěstí a radosti a jsou často používány jako způsob, jak přidat něco jasného a životaschopného do svatební kytice. Frézie jsou také často používány v kombinaci s jinými květinami, jako jsou růže, lilije a orchideje, aby se vytvořila krásná a nápadná svatební kytice.

blank

Svatební kytice s kombinací černých růží

Černé růže jsou považovány za symbol tajemna a neznáma a jsou často používány ve svatebních kyticích pro jejich exotický vzhled. Černé růže jsou také považovány za symbol smutku a ztráty. Černé růže mohou být použity v svatebních kyticích jako symbol něčeho neobvyklého nebo jedinečného nebo jako způsob, jak vyjádřit něco tajemného nebo tajuplného. Je důležité mít na paměti, že černé růže jsou považovány za symbol smutku a ztráty, takže by měly být použity s opatrností a měly by být vyváženy jinými květinami, aby se zachovala celková pozitivní atmosféra svatby.

blank

Žebříček 50 svatebních květin (od nejpoužívanějších)

 1. Růže (červené, bílé, růžové, žluté, oranžové, fialové, modré, černé)
 2. Lilie (bílé, žluté, oranžové)
 3. Orchideje (bílé, růžové, fialové, modré)
 4. Gerbery (červené, růžové, žluté, bílé, oranžové)
 5. Tulipány (červené, žluté, růžové, bílé, fialové)
 6. Frézie (bílé, růžové, žluté, fialové)
 7. Zlaté růže
 8. Růžové karafiáty
 9. Krásnolisté květiny (pivoňky, hortenzie, růžové karafiáty, pivoňky)
 10. Anemone (bílá, růžová, fialová)
 11. Calla lily (bílá, žlutá, oranžová)
 12. Carnation (červená, bílá, růžová, žlutá)
 13. Chrysanthemum (bílá, červená, žlutá, růžová, oranžová)
 14. Delphinium (modré, fialové, bílé)
 15. Foxglove (bílá, fialová, růžová)
 16. Heather (růžová, fialová, bílá)
 17. Hvězdnice (červená, fialová, bílá)
 18. Hyacint (modrý, fialový)
 19. Iris (modrá, fialová, bílá, žlutá, oranžová)
 20. Jasmin (bílý, žlutý)
 21. Karafiát (červený, bílý, růžový, žlutý, oranžový)
 22. Kosatec (červený, žlutý, oranžový, bílý)
 23. Kolínské květy (růžové, fialové, bílé)
 24. Krotké býčky (červené, žluté, oranžové)
 25. Květ lékořice (červený, žlutý, oranžový)
 26. Květ ostrůvku (červený, žlutý, oranžový)
 27. Květ zvonků (červený, žlutý, oranžový)
 28. Lathyrus (červený, žlutý, oranžový)
 29. Lisianthus (bílý, růžový, fialový)
 30. Lobelia (modrá, fialová, bílá)
 31. Lys (bílý, žlutý, oranžový)
 32. Magnólie (bílá, žlutá)
 33. Marigold (žlutá, oranžová)
 34. Měsíček (bílý, žlutý, oranžový)
 35. Náprstník (červený, žlutý, oranžový)
 36. Ophiopogon (černý)
 37. Ostatní (černé, šedé, zelené)
 38. Peony (červená, růžová, bílá, žlutá)
 39. Petunie (červená, růžová, bílá, žlutá)
 40. Pivoňka (červená, růžová, bílá, žlutá)
 41. Pětilistý kapradin (červený, žlutý, oranžový)
 42. Poppy (červený, žlutý, oranžový)
 43. Ranunculus (červený, růžový, bílý, žlutý)
 44. Snapdragon (červený, růžový, bílý)
 45. Statice (modrá, fialová, bílá)
 46. Stock (červený, růžový, bílý, žlutý)
 47. Sweet pea (červený, růžový, bílý, žlutý)
 48. Verbena (červená, růžová, bílá, žlutá)
 49. Věnce polní (červený, žlutý, oranžový)
 50. Zinnia (červená, žlutá, oranžová, bílá)