Organizace

Co znamenají opatření 5. stupně PES pro svatby

blank

Od 27. prosince jsme v nejpřísnějším 5. stupni opatření PES. Vláda proto schválila odpovídající opatření, která mají platit až do 10. ledna 2021. Co to pro nás svatebčany a oddávající znamená?

Jak opatření 5. stupně PES ovlivní svatby?

Svatby se mohou konat. Maximálně ale může být na svatbě 15 účastníků. Do tohoto limitu se počítají i snoubenci, oddávající a matrikář.

Hostina po obřadu jedině doma

Svatební hostinu není možné pořádat v restauraci ani jiném stravovacím zařízení. Platí zde obecný zákaz přítomnosti veřejnosti v restauracích. Po svatebním obřadu se tak můžete v okruhu blízkých setkat např. doma. Dodržujte ale obecná pravidla týkající se volného pohybu osob včetně zvýšené hygieny. A to i v případě konzumace občerstvení a přípitku.

Bez roušky se vyfotit můžete

V průběhu svatebního obřadu platí pro snoubence a další osoby tomuto obřadu přítomné výjimka z povinnosti mít roušku. Po skončení obřadu již roušku mít musíte. Sundat si ji lze jen na nezbytně nutnou dobu pro pořízení fotografie.

Svatby se nadále konat mohou, platí však omezení o počtu účastníků a povinnost dodržovat zvýšená hygienická pravidla. Proto je na vašem zvážení, zda se vezmete nyní, nebo chvíli počkáte na období lepší epidemiologické situace. Až nebude tak velké riziko nákazy, opatření se rozvolní – svatbu bude možné konat např. ve větším počtu osob, mít oslavu v restauraci nebo živou hudbu.

Zdroj 1: https://covid.gov.cz/situace/zivotni-udalosti/svatba

Zdroj 2: https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/vlada-prodlouzila-nouzovy-stav-o-dalsich-30-dnu-prisnejsi-opatreni-zacnou-platit-od-27-prosince/