Šaty

Pověry o svatebních šatech

blank

Je to až neuvěřitelné, že váš svatební den je obehnán pověrami, jak od nějaké staré babky kořenářky. Projdeme si nejvíc šokující a taky se k tomu v redakci vyjádříme.

Profesionální nevěsta si šije sama?

Kdo by to dnes dělal? Asi pouze nevěsta, která je profesionálka z povolání. Tak partneři takové pilné ženy, mějte se na pozoru, protože podle pověry si šitím vlastních šatů zašívá cestu ke štěstí.

Naopak pokud švadlena v den svatby dodělá poslední detail na šatech, přinese to štěstí celému páru.

Co když se svatební šaty natrhnou?

Někdy se nelze vyhnout ani tomuto. To víte, když si nevěsta vymyslí netradiční svatbu ala Růžena ze Šípkova a bude chtít všude růže a trní. Ženich pak coby princ s mečem prosekávajíce se k vysněné nevěstě probudí ji polibkem. Ona však příliš blízko otočí se kolem svatební dekorace z trní a hle šaty pojmou trhlinku. Blbé že.

Pokud se vám podaří i na vlastní svatbě vytvořit takto kuriózní situaci hodnou sepsání do knihy rekordů jako nejdražší malonákladovou svatbu, nesmí se trhlina sešívat, ale pouze připnout sponkou, nebo sešpendlit.

Ten ženich vám slečno na poslední chvíli uletěl

Ženich by neměl mít motýlka, protože by mohl nevěstě uletěl. Je to silně nepravděpodobné z technického pohledu, ale pověra nás přesvědčuje o opaku.

Zakryjte si oči pane ženichu!

Klasická pověra říká, že by ženich neměl vidět nevěstu v šatech před obřadem, jinak se brzy rozejdou. Takže zvědavci, dejte si pohov.

Bílé jako sníh

Svatební šaty by měli být sněhově bílé jako symbol věrnosti a čistoty a je to také dobrá kamufláž nevinnosti. Proč si neužít svatbu í i v barevných kombinacích, které dodávají události šmrnc! Proč jet pořád v tradicích, když si můžeme vybrat a mít svatbu neobyčejnou?

Také se v pověrách praví, že fialové, zelené a modré šaty přináší do vztahu násilí. Za nás je to tedy úplná blbost. Že by pověra zapomněla na šaty ostře červené, které přilákají kdejakého býka?

Družičky nekopírujte mě!

Družičky by podle pověry měli mít stejnou barvu šatů jak nevěsta, aby zmátli zlé duchy. My si tedy myslíme, že pokud by byť jeden zlý duch existoval, každá svatební agentura by nezapomněla do ceníku uvést i služby Ghost Busters.