Zásnubní prsteny

6 tipů, jak tajně vybrat velikost zásnubního prstenu

blank

Záleží na tom, zda vybíráte prsten tajně a chcete svou partnerku překvapit, nebo to chcete zjistit přímou cestou.

Vybíráme zásnubní prsten tajně

Existuje několik triků, které vám zjištění velikosti prstu usnadní práci, aniž by partnerka tušila, že se na ni něco chystá.

1. Předstírání nákupu dárku pro sestru, sestřenici, maminku, nebo příbuznou

Pokud máte v rodině ženu s podobnou velikostí rukou, jako vaše partnerka, můžete předstírat, že ji chcete obdarovat prstenem, například pod záminkou blížících se narozenin.

Společně vyberete dárek, který vám při vybírání poskytne jakoby náhodou i informaci o velikosti prstu partnerky. Bude vybírat s vámi a určitě si sama několik prstenů vyzkouší, zapamatujte si velikost. Hlavně, ať si ho vyzkouší na prsteníčku levé ruky! Tam se totiž zásnubní prsten nosí.

2. Domluvte se s kamarádem, aby šel vybrat prsten pro svou přítelkyni

Úplně nový způsob, jak přistoupit k této problematice zjišťování je domluvit se s kamarádem, kterého oba dobře znáte, aby požádal o pomoc s výběrem prstenu vaši partnerku. Jistě se pak naskytne mnoho příležitostí, jak zjistit velikost prstu vaší partnerky. Navíc je tento způsob mnohem nenápadnější, než první varianta, kterou už ženy mohou z doslechu znát a odhalit.

blank

3. Odložený prsten obkreslete

Tento tip funguje pouze v případě, že vaše partnerka již nějaké prstýnky nosí. Pravděpodobně si je sundá před tím, než se jde sprchovat, nebo před ulehnutím do postele. To je příležitost pro vás. Musíte prstýnek nenápadně čmajznout a běžet s ním k papíru kde jej tužkou nebo propiskou obkreslíte. Prstýnek musí být ten, který nosí na prsteníčku (ideálně levé ruky). Obkresluje se po vnitřním i vnějším obvodu. Zlatník by si s tím pak měl poradit a velikost správně změřit.

O něco lepší technikou, je vytištění vzorového papíru s předlohou velikostí vnitřních obvodů prstenů. Je to rychlé a přesnější. Předejdete také své nešikovnosti při obkreslování prstu způsobenou nepřesným náklonem pera.

4. Kupte si pro sebe prsten na malíček

Muži mají obvykle větší prsty jak ženy a proto můžete vyzkoušet tento další tip s nákupem prstenu pro vás. Kupte si prsten, který vám padne na prst, který se nejvíce podobá prsteníčku levé ruky partnerky. V drtivém množství případů vám nezbude nic lepšího, než váš nejtenčí prst – malíček.

Nemusíte se bát, že by nošení prstenu na malíčku znamenal něco nevhodného. Právě naopak. Malíček je spjatý s římským bohem obchodu Merkurem. Nošení prstenu na malíčku tradičně značí vysoký intelekt nositele. Takový prsten můžete vyzkoušet na své partnerce, abyste zjistili jak moc ji je volný. Možná si o něj i sama řekne, aby si jej ze zvědavosti vyzkoušela.

5. Půjčte si od partnerky prsten a zkuste si jej na vlastní prst

Udělejte si značku, kam se vám prsten dostal a v klenotnictví si pak na prst vyzkoušejte prsten, který se dostane na stejnou úroveň.

6. Pokud se netrefíte, prsten lze v omezené míře upravit

První úprava velikosti u zlatých zásnubních prstenu je samozřejmě možná. Je zde však několik výjimek, mezi které patří například prsteny osazené kameny po obvodu, s větším počtem kamenů, výrazným vzorem po obvodu prstenu a podobně.

Zpravidla lze velikost prstenu upravit o 1-2 velikosti. Informujte se ale u svého klenotníka, protože každý typ prstenu je jiný a úprava se dělá ve vztahu k osazení a typu prstenu.

Takže poslední způsob je přímo prsten odhadnout a prostě vsadit na vlastní intuici. Velikost pak můžete upravit v klenotnictví.