Zásnubní prsteny

Co o nás prozrazují prsteny na jednotlivých prstech?

blank

Tohle málokdo ví a zná. Prsteny na jednotlivých prstech mají svou tradici a každý z nich vypovídá něco jiného o vašem charakteru.

blank

Prsten nošený na palci (síla vůle, Mars)

Na nošení prstenů palce prostě nejsou stavěné. Je to velmi nepohodlné, nepraktické a zároveň velmi nápadné. Možná právě proto je však okolím slušivý prstýnek na palci vnímán jako projev odvahy a snahy odlišit se. Nejbaculatější z prstů je historicky spjatý s charakterem. Tehdy platilo, že křivý palec věstí křivou povahu člověka. Nošením prstenu na palci tak můžete působit hodnověrněji. Spolehlivě tím totiž zabráníte, aby si lidé nerovného tvaru vašeho prstu všimli. Na závěr doplníme jedno praktické doporučení. Vzhledem k velikosti palce je důležité ozdobit ho spíše většími, macatými prsteny z chirurgické oceli či podobných kovů.

blank

Prsten nošený na ukazováčku (vůdcovství, Jupiter)

Nošení prstenu na ukazováčku vyjadřuje moc. Dokonce i samotný pán temnot Sauron měl jeden prsten právě na ukazováčku. Vedle snubních prstenů s diamantem se jedná o druhé nejlepší místo k umístění ozdobných kamínků kolosálních rozměrů. Čím větší kamínek, tím více moci z něj do okolí sálá. Význam spjatý s mocí přesahuje i do duchovní roviny. Ukazováček totiž vyjadřuje lidskou jednotu s Bohem (skvěle to ilustruje třeba Michelangelův obraz „Stvoření Adama“. Jedná se o ideální prst pro nošení rodinných dědictví či prstenů spjatých se osobními úspěchy (to platí zejména pro USA).

blank

Prsten nošený na prostředníčku (harmonie, Saturn)

Prsten na prostředním prstu ruky znamená (poněkud nepřekvapivě) harmonii. Nošením prstenu na prostředníčku vyjadřujete, že si v pracovním i osobním životě užíváte naprosté rovnováhy. Z praktických důvodů doporučujeme na tomto prstu nosit pouze jednoduché a ploché prsteny z oceli nebo podobných, dobře zpracovatelných materiálů. Skvěle k tomuto účelu poslouží například prsten z titanu, wolframu.

blank

Prsten nošený na prsteníčku (city, Apollo)

V západní civilizaci je nošení snubních prstenů na levém prsteníčku symbolem romance, citů a vášně. Ve zbytku světa to tak ale být nutně nemusí. Při cestě do Asie můžete nošením prstenu na prsteníčku vyjádřit svoji otevřenost a kreativitu. Ale také lásku k Měsíci!

blank

Prsten nošený na malíčku (sbližování, Merkur)

Prst spjatý s římským bohem obchodu Merkurem. Nošení prstenu na malíčku tradičně značí vysoký intelekt nositele. Zejména pak v Kanadě. Zdejší vystudovaní inženýři nosí tradiční „Železný prsten“ právě na malíčku. Ztělesňuje pýchu a pokoru této ctěné profese. Tedy, to vám alespoň budou tvrdit jeho nositelé. Prsteny jsou (stejně jako na palci) na tomto prstě velmi dobře vidět. Pokud chcete hlasitě vyjádřit svoji příslušnost k nějakému spolku či rodině, lepší místo na své ruce nenajdete. Nejčastěji nosí lidé rodinné prstýnky na malíčku v Itálii.