Jednání s asistentkami ve svatebních salonech

Svatební salony jsou tu od toho, aby vám pomohli ve výběru svatebních šatů. Před oslovením svatebního salonu se můžete připravit na tyto otázky.

Svatební salony jsou tu od toho, aby vám pomohli ve výběru svatebních šatů. Před oslovením svatebního salonu se můžete připravit na tyto otázky.

Jaký bude styl svatby?

Je dobré zmínit kde svatba bude probíhat a případně v jakým stylu. Uveďte jakékoli zvláštnosti. Můžete projevit jakékoli obavy, které máte týkající se svých tělesných proporcí.

Čeho si všímat na přístupu prodávajícího

Jste ve svatebním salonu, takže si určitě nenechte šaty jen podávat do kabinky, jako v outletu. Zde by se vám měli náležitě věnovat, zajímat se o vás a věnovat se detailům, které uvádíte. Pokud se vám asistentka prodeje nepozdává, neodpovídá na vaše dotazy dle vašich představ, zeptejte se, zda je na prodejně někdo jiný, kdo by vás mohl obsluhovat.

Nechte si doporučit vhodné šaty od prodejní asistentky

Pokud jste si padli s asistentkou svatebního salonu do oka, důvěřujte jí: když přinese empírové šaty, vyzkoušejte si je i v případě, že chcete šaty s úzkým pasem. Asistentka se svou prací živí a denně je v kontaktu s množstvím nevěst. Třeba si všimla, že máte krásná ramena, úzké boky a chce vám ukázat šaty, které vypadají dobře na ženách vašeho typu.

Cílem je najít šaty, které jsou krásné a současně lichotí vaší postavě.

Udělali jsme rozhovor se svatebním salonem White Day a dozvěděli jsme se, že každá nevěsta sní o tom, aby šla k oltáři v těch pravých a vysněných šatech. Většina žen však neví, které si má zkusit, nebo jaké barvy či střihu.

Na začátku svatebního maratonu hodně nevěst tápe, vědí málo a proto se hodně ptají. Náš tým svatebního salónu pořád čelí opakujícím se otázkám, jsou rozmanité a týkají se skoro všeho. Některé z nich však padnou nejčastěji ze všech.

Dotazy se týkají zejména:

  • modelů šatů,
  • barvy
  • a střihu.

Jsou otázky i odlišného rázu, jako například, kolik lidí mohou přivést s sebou na zkoušku, čím se mají řídit při výběru šatů, jestli se dají objednat šaty z našich katalogů.

Kolik svatebních šatů můžu vyzkoušet?

Odpovědí je zároveň i cenná rada. Není třeba zkoušet velké množství šatů. Pokud nevěsta neví, jaké šaty by chtěla, může začít zkoušet všechno. A tak pro ní vznikne nepoměrný úkol – všechny šaty se začnou zdát stejné.

Na základě zkušeností ve svatebním salonu můžeme tvrdit, že nejlepší volbou je vyzkoušet si 4 – 7 kusů. Víc než 10 je příliš hodně a výsledkem bude nerozhodnost.

Jaký je ideální model šatů pro mou postavu?

Často se ptají, jaká barva, střih nebo jaký model šatů si mají vyzkoušet. Je těžké odhadnout, co bude nevěstě slušet nejvíc, proto naše odpověď vždycky zní – „Neomezujte se ve výběru“. Někdy je dobré se odrazit od již vytvořených představ svatebního obrazu. Pokud ale na tu představu budeme ulpívat, vystavíme nevěstu riziku přehlédnutí těch „pravých“ šatů.

Mám si šaty objednat z katalogu?

Dalším dotazem, na který rády odpovídáme je dotaz týkající se našich katalogů. Pokud si nevěsty nevyberou žádné z vystavěných šatů, mají možnost nahlédnout i do nich. Často se také ptají na šperky. U nás si je mohou buď půjčit nebo koupit. Je lepší si je vybírat až později, vždy je třeba se odrazit od již vybraných šatů.

Je lepší vybrat nejprve šaty a potom až šperky.

Kolik lidí mám vzít na zkoušku svatebních šatů?

Nemůžeme opominout dotaz, komu má při výběru šatů nevěsta důvěřovat. Důvěřujte radám profesionálů, nikoli svých přítelkyň. Některé nevěsty přivedou na zkoušku šatů všechny přítelkyně a příbuzné. Je to největší chyba, kterou děláte již před začátkem svatebního maratonu. Protichůdné názory mohou vytvořit obrovský zmatek.

Úplně si vystačíte s názory jedné nebo dvou osob. Ve volbě staveních šatů přijměte pomoc a rady od profesionálních stylistů, kteří dokážou rozumně poradit, jaká barva nebo jaký střih bude slušet přímo Vám. Je také důležité se řídit radami organizátorů svatby – oni vědí, co nejlépe pasuje do vámi vybraného rámce obřadu.

Každopádně ať Váš rádce má cit pro styl a výběr šatů bere opravdu vážně. Ale i tak si pamatujte – volba musí být zcela vaše. Je to Váš den a šaty budete nosit jenom Vy. Proto s volbou by měla být spokojená hlavně nevěsta.

A my za redakci VEZMEMESE ještě jednou děkujeme za rozhovor a pohled zevnitř od svatebního salonu White Day.

Jak se vám článek líbil?

Hlasujte hvězdičkami.

Průměrné hodnocení: 4.8 / 5. Počet hlasujících: 8

Když se vám náš článek tak moc líbil...

přihlaste se k odběru!

To nás mrzí, že se vám článek nelíbil.

Rádi se polepšíme!

Aneta Malá

Svatební atmosféru miluji a s láskou pro vás píšu články o svatebních přípravách tak, aby vám co nejvíce pomohli.