Šaty

Jak správně šněrovat svatební šaty

Prošli jsme desítky článků a zjistili jsme, že vás nejčastěji zaskočí, jak šněrovat svatební šaty. Základem je, nechat si poradit v salonu, nebo v půjčovně, ale pokud to chcete vědět hned, pročtěte si náš návod.

Prošli jsme desítky článků a zjistili jsme, že vás nejčastěji zaskočí, jak šněrovat svatební šaty. Základem je, nechat si poradit v salonu, nebo v půjčovně, ale pokud to chcete vědět hned, pročtěte si náš návod.

Jak by to nemělo vypadat

Jakkoli se vám může zdát šněrovadlo kvalitní a hezké, na svatebních šatech se většinou schovává. Nevěsta může být kočka, ale nepotřebuje k tomu ještě ocásek.

Konec šněrování se přiznává jen v případě, že je k tomu uzpůsobené materiálem a zapadá do stylu šatů. Pak se z něj může vytvořit hezká mašle, která je ozdobou šatů.

Směr šněrování

Svatební šaty se šněrují vždy odshora dolů. Dole je totiž lepší prostor pro skrytí šněrovadel, který přebývají (nahoře by to bylo příliš viditelné).

Šněrovadla se nesmí přetočit

  1. Takto by to nemělo vypadat. Šněrování musí být pěkné a bez přetočení.
  2. Dejte si pozor, ať se šněrovadla netočí a zůstávají stále hezky rovná viz obrázek. Šněrovadla jsou rovná a nepřetáčí se. Šněruje se shora dolů. Na šněrování svatebních šatů je potřeba dvou osob. Jedna přidržuje prstem šněrovadla, aby se moc nepovolila a druhá narovnává a šněruje.
  3. Přetočené šněrovadlo se musí vždy vyrovnat, aby bylo hezky rovné. Širší stuhy potřebují větší péči při narovnávání, než úzké.

Šněrování a velikost korzetu

V rámci šněrování je dobré přihlédnout k velikosti korzetu. Někdy je lepší zvolit o číslo menší, aby nebyl příliš stažení v zádech. To potom nevypadá moc dobře a šněrování není tak pěkné, jako když se nechá přiznané.

Šikovné vazačky mohou zvládnout šněrování samy

Našli jsme video, které demonstruje správné šněrování a dokonce to zvládne i jedna osoba.

Šněrování tenkou tkaničkou

Ani šněrování tenkou, nebo úzkou tkaničkou by se nemělo přetáčet a mělo by být vyrovnané. Nejprve zasuňte šněrovadlo do všech děr a až následně vše shora dolů utáhněte.

Pokud chcete tenkou tkaničku vyměnit za širší stuhu, budete ji v galanterii hledat marně. Musí se nechat ušít, zeptejte se ve svatebním studiu. Stuha by měla být šitá ze saténu pro výrobu šatů. Obyčejná saténová dekorační stuha neudrží tvar a určitě se začne i třepit.

Potřebujete přešít šaty ze zipu na klasické šněrování?

I taková úpravu lze provést u zakoupených svatebních šatů. Dle našeho průzkumu stojí takové přešití kolem 1.000 Kč ve svatebních studiích (průzkum byl proveden v Praze). Lze vyzkoušet i klasické krejčovství a porovnat ceny.